Gildia Kororowe Kredki

Forum Gildii Kororowe Kredki


#1 22-06-2010 23:56:57

 Muuka

fla-MASTER

Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 22-06-2010
Posty: 80
Punktów :   

Książki

Co ostatnio czytaliście, do czego zawsze wracacie, co uważacie za godne polecenia?


http://img704.imageshack.us/img704/4546/oazab.jpg

Offline

 

#2 23-06-2010 12:21:31

Jarema

Kałamarz

Zarejestrowany: 23-06-2010
Posty: 21
Punktów :   -1 

Re: Książki

Godne polecenia:
Wsio co związane z Jakubem W. co wyszło z pod ręki Andrzeja Pilipiuka, większość dzieł Stephena Kinga, Toma Clancy'ego, Stanisława Grzesiuka, "Praragraf 22" J. Hellera, "Dzień Szakala" F. Forsytha, Paulo Coelho też fajnie pisze.

Aktualnie czytam "Stulecie detektywów" J. Thorwalda (niby historyczna a wygląda i czyta się jak dobry kryminał), "Klub Dantego" M. Pearla i "Psychiatrie Kliniczną" (nie wiem kogo bo aktualnie pożyczyłem koledze do jego licencjatu, jakiś podręcznik to jest )

Ostatnio edytowany przez Jarema (23-06-2010 12:22:21)

Offline

 

#3 07-07-2010 17:19:23

Ulaniuk

Kałamarz

Zarejestrowany: 22-06-2010
Posty: 12
Punktów :   

Re: Książki

Polecam książki Stephena Kinga, niestety u mnie na wsi wybór w bibliotece jest ograniczony a nie bede wszystkich kupował. Książki jego autorstwa które mi sie podobały to: Komórka, Cmętaż zwieżąt(taka pisownia nieortograficzna, ale to jest wyjaśnione w książce ), Stukostrachy, Zielona Mila(adaptacja filmowa tez jest fajna), Stukostrachy. Lubie też książki o moim imienniku Jakube Wędrowyczu, oraz oczywiście książki A. Sapkowskiego: Saga o Wiedźminie i ostatnio przeczytałem jeszcze Żmiję jego autorstwa. Ogólnie lubię książki fantasy, przymierzam sie zeby skądś zdobyc książki o uniwersum Warcrafta ;D

Offline

 

#4 07-07-2010 21:47:02

Jarema

Kałamarz

Zarejestrowany: 23-06-2010
Posty: 21
Punktów :   -1 

Re: Książki

Nom Stephen konkret, jedyny autor przy którego książce się na prawdę bałem, bodajże to było "Miasteczko Salem" gdy w którymś momencie bohater wchodził po schodach Oo  Nie wiem czy faktycznie było to tak dobrze napisane czy może po prostu się aż tak wczułem (to był jeden z moich pierwszych książkowych horrorów) ale zostało w pamięci do teraz

Co do książek osadzonych w uniwersum warcrafta to są raczej niezbyt wysokich lotów ale uroku dodają znajome miejsca po których samemu się chodziło no i bohaterowie i ich historia (tu także historia śwata). Ogółem do poczytnięcia ale żeby wracać do nich to raczej niet Poszukam może jeszcze mam gdzieś na komputerze którymś "Dzień Smoka" (najlepsza które czytałem z tych warcraftowych) w wersji powiedzmy multimedialnej to się podzielę jeżeli  komuś nie przeszkadza czytanie na komputerze Ewentualnie jeżeli ktoś będzie w pobliżu Kutna mogę podzielić się i innymi

A odnośnie książek fantasy to jak byłem młodszy bardzo lubiłem książki z serii "Smok i jerzy" (tu mogę się mylić co do tytułu bo to było dość dawno a i pamięć słaba [ale bynajmniej "jerzy' miało być z małej litery, to nie imię] ;D ) naprawdę polecam, skoro przypomniała mi się właśnie ona znaczy, że coś w niej musiało być

Offline

 

#5 07-07-2010 23:25:58

Ulaniuk

Kałamarz

Zarejestrowany: 22-06-2010
Posty: 12
Punktów :   

Re: Książki

Co do książki Kina której sie najbardziej bałem to był "Cmętaż zwieżąt". Pamiętam że skończyłem ją czytać coś koło 2 w nocy i jak zgasiłem światło to myślałem, że ten nieumarły kot siedzi za oknem(kto czytał ten wie ;P), film na podstawie tej książki też jest niczego sobie ;D

Offline

 

#6 08-07-2010 19:59:15

 Boneboy

Kałamarz

5140496
Skąd: zuocity
Zarejestrowany: 04-07-2010
Posty: 11
Punktów :   

Re: Książki

ja zbyt literatem nie jestem :X ale ksiazki na ktore mam ochote to pracheta xaxaxaxa xD
o ksiazkach Kinga slyszalem, moja siostra czytala troche mi opowiadala, mam czasem ochote przeczytac ale ja kmam sie zabrac to albo kumple wolaja albo wow etc xDD a jezeli chodzi o film to taki w miare mogli lepiej zrobic ;P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.patnw.pun.pl www.mysims.pun.pl www.muzykologia07.pun.pl www.asgjunior.pun.pl www.fab.pun.pl